הפורטל    פורומים    רשת הפונדק   
לוגו הפונדק   איי הסערה

הפונדק הוצאה לאור
ספרי הרחבה למבוכים ודרקונים

מילים משולחן הכתיבה

ברוכים הבאים לבלוג שלנו, כאן תמצאו מידע על המתרחש מאחורי הקלעים בפונדק הוצאה לאור, בין אם אנו עובדים על ספר חדש, הרחבת רשת או פרוייקטים אחרים שלנו. תמצאו כאן גם חוויות של מוציא לאור עצמאי של משחקי תפקידים בישראל - תהליך ההוצאה לאור, שיווק, מכירה, עבודה מול כותבים ואמנים וכמובן איך הופכים תחביב לעיסוק מבלי להפסיד (יותר מדי) כסף.
אך לא רק בענייני הוצאה לאור נעסוק כאן, אלא גם בטיפים כלליים לשיפור המשחק שלכם והכתיבה שלכם, ושלל נושאים אחרים הקשורים למשחקי תפקידים ושמעניינים אותי - ויש הרבה כאלו :-).

בברכה,
דניאל רוזנברג

מסע בעקבות מגילות העוצמה

3.8.13, מאת דניאל רוזנברג

הסיבה שהחלטתי לכתוב את הטור הזה היא פשוטה – מגילות העוצמה אזלה מהמלאי!

זהו טור פרידה מההרפתקאה הראשונה שהוצאתי לאור, ושבעתיד הנראה לעין לא תהיה זמינה יותר בחנויות, למעט מספר עותקים אחרונים שאמכור בכנסים הקרובים ולעותקים שנותרו על מדפי החנויות.
להמשך הרשומה.

איי הסערה, הצעד הבא

9.7.12, מאת דניאל רוזנברג

לאחרונה מכשפי החוף הכריזו על D&D Next, המהדורה החדשה של מבוכים ודרקונים - והיום אני שמח להכריז על איי הסערה, הצעד הבא שיכלול..... אמממ בעצם זאת שאלה שאני מתחבט בנוגע אליה ... והייתי שמח לשמוע את חוות דעתכם לגביה – אלו שמשתמשים באיי הסערה למשחק שלכם בבית, בין אם כעולם המערכה, כהשראה או פשוט משלבים את התוכן בעולם מערכה אחר
להמשך הרשומה

על דרקוניקון - כנס משחקים ישראלי

26.4.12, מאת דניאל רוזנברג

בטור החדש שלי בבלוג מילים משולחן הכתיבה, אספר לכם על ההיסטוריה של דרקוניקון , על מטרות הכנס ומדוע אני מאמין שדרקוניקון ישגשג ויהפוך להיות כנס מרכזי (שלישי) בישראל למשחקי-תפקידים, משחקי לוח, קלפים ומיניאטורות לצדם של ביגור ואייקון.
להמשך הרשומה

שלוש שנים למבוכים ודרקונים ארבע

24.7.11, מאת דניאל רוזנברג

לפני שלוש שנים יצאה המהדורה הרביעית של מו"ד לאור, ומאז שהיא יצאה לאור אני מנחה אותה, כותב עבורה, וכן – גם משחק בה. לאור יום ההולדת השלישי לשיטה החלטתי לנסות ולסכם במאמר אחד מה אני אוהב (או לא) בשיטה.
להמשך הרשומה

מבוכים ודרקונים 4 בישראל – תמונת מצב

1.5.10, מאת דניאל רוזנברג

שנתיים אחרי שיצא מו"ד 4 לאור בחו"ל, שנה וחצי אחרי שיצא ספר החוקים לשחקן בעברית ושנה אחרי יציאת מתוך האפלה, ספר ההרחבה הראשון בעברית, לאור – הגיע הזמן לבחון כיצד השפיעה המהדורה החדשה של מבוכים ודרקונים על שחקני התפקידים בישראל.
להמשך הרשומה

כמה סםרים זה מספיק?

13.10.07, מאת דניאל רוזנברג

לכולנו יש בבית ספרייה, קטנה או מפלצתית, של ספרי משחקי-תפקידים. בחלקם אנו משתמשים עבור המשחקים שלנו, אחרים אנו קוראים בלבד ומוסיפים אותם לאוסף שלנו. אבל אני תמיד שואל את עצמי שאלה אחת - כמה ספרים אני באמת צריך כדי לשחק? ובתור הוצאה לאור, כמה ספרים שונים הלקוחות שלנו ירצו לרכוש?
להמשך הרשומה

לכתוב בעברית או באנגלית?

3.5.07, מאת דניאל רוזנברג

אחת השאלות הניצבות בפני כל כותב בתחום משחקי התפקידים (או מד"ב ופנטזיה בכלל) היא האם לכתוב בעברית או באנגלית? ברשומה זו אני מסביר למה בחרתי לכתוב בעברית את איי הסערה.
להמשך הרשומה

מבוכים ודרקונים בישראל

12.9.07, מאת דניאל רוזנברג

הכל התחיל בשנת 1989, כאשר מיצוב הוציאה לאור בעברית את הקופסה האדומה של מבוכים ודרקונים, עידן חדש הגיע לישראל - עידן משחקי התפקידים.
להמשך הרשומה

הזינוק הגדול קדימה - מו"ד מהדורה 4

17.8.07, מאת דניאל רוזנברג

ביום רביעי בלילה, מכשפי החוף הכריזו חגיגית על המהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים, שתצא לאור במאי 2008. מהדורה זו, תהיה המהדורה הדיגיטלית (למחצה) הראשונה של מבוכים ודרקונים.
להמשך הרשומה

המשוכה האחרונה

8.8.07, מאת דניאל רוזנברג

הסוף כבר נראה באופק - בקרוב, יישלח הקובץ הסופי של "מתוך האפלה" לבית-הדפוס, וזמן קצר לאחר-מכן הוא יהיה אצלכם בבית... אבל בנתיים, זה מרוץ מטורף לסגור את כל הפינות.
להמשך הרשומה

לכתוב זה כיף

21.7.07, מאת דניאל רוזנברג

האם להיות מוציא לאור של משחקי-תפקידים זאת עבודה חלומית? או אולי לא הכל מושלם מאחורי שולחן הכתיבה… בואו לגלות.
להמשך הרשומה

כמה מלים על עצמי ועל הפונדק

29.6.07, מאת דניאל רוזנברג

את הרשומה הראשונה בבלוג החלטתי לפתוח בתקציר על עצמי ועל הפונדק - כיצד התחלתי לשחק, למה הקמתי את הפונדק ולבסוף מדוע אני מוציא לאור מוצרים בעברית. אז התיישבו מול המחשב, ונצא למסע בנבכי ההיסטוריה.
להמשך הרשומה