הפורטל    פורומים    רשת הפונדק   
לוגו הפונדק   איי הסערה

הפונדק הוצאה לאור
ספרי הרחבה למבוכים ודרקונים

צוות הסערה, סדרת הרפתקאות מתמשכת בכנסים ומפגשים

אם אתם אוהבים לשחק מבוכים ודרקונים אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לצוות הסערה, פרויקט מו"ד ישראלי בו אנשים מכל הארץ משחקים יחדיו בכנסים. הדמויות שלכם מצטרפות לצוות הסערה וחוקרות את עולם המערכה "איי הסערה" בחיפוש אחר הרפתקאות: חושפות מזימות, מגלות פלאים, נלחמות כנגד תפלצים וזוכות בתהילת גיבורים!
בכל כנס או מפגש מרכזי של משחקי-תפקידים בארץ, תוכלו למצוא הרפתקאות חדשות לדמויות שלכם. ההרפתקאות קשורות אחת לשנייה והמערכה מתפתחת עם הזמן, כוללת עלילות-על המקושרות בין כנסים ומאגדות הרפתקאות שונות לסיפור אחד.

האירוע הקרוב בו אנו משתתפים – ביגור 2013

אז איך מצטרפים?

פשוט מאוד, מגיעים לכנס או מפגש בו יש ארוע של צוות הסערה ומתחילים לשחק. אתם יכולים לתת למנחה במהלך הכנס את הפרטים שלך או לשלוח אותם לפונדק הוצאה לאור לפני הכנס או. כך אנו יודעים שהשתתפתם ואנחנו יכולים לעקוב אחרי נקודות הנסיון שלכם וההתקדמות של הדמות שבניתם. ההצטרפות לצוות הסערה היא חינם, שיטת המשחק היא מבוכים ודרקונים מה' 4.

הרפתקאות זמינות למשחק

בקובץ עונת ההרפתקאות של 2013, תמצאו את מבחר ההרפתקאות שלנו, שתוכלו לשחק בכנסים ובחנויות ברחבי הארץ.

ההרפתקאות מתחלקות לשני סוגים עיקריים: הרפתקאות ליבה, כלומר הרפתקאות עצמאיות שאינן קשורות לעלילת-על. הרפתקאות עלילת-על, כלומר ההרפתקה היא חלק מסדרת הרפתקאות הנפרשת על מספר אירועים. הרפתקאות ליבה מסומנות על-ידי המילה ליבה והמספר הסידורי של ההרפתקה, לדוגמא: ליבה-1 נשיקת השושן.
הרפתקאות עלילת-על מכילות את מילות המפתח של אותה עלילה ואז את המספר הסידורי של ההרפתקה, לדוגמא: קרנבל-1 סחר במזיקים (ההרפתקה הראשונה בעלילת העל קרנבל הגובלינים).
בכדי לשחק בהרפתקאות מתקדמות של עלילת-על, עליכם להשתתף בכל ההרפתקאות המקדימות של אותה עלילה.

הנחיות לבניית הדמות

עבור מרבית ההרפתקאות, עליכם לבנות דמות מראש בהתאם לדרגת ההרפתקה ולהביא אותה עמכם. אנו ממליצים שתשתמשו באותה דמות בכנסים שונים – כך היא תתפתח עם הזמן ותכיר עוד ועוד דמויות בעולם המערכה.
לפני בניית דמות מומלץ להוריד את המדריך המהיר של איי הסערה, שכולל הנחיות מפורטות לבניית דמות ומכיל רקע אודות איי הסערה - הגזעים, המדינות, האלים ועוד. להורדה לחץ כאן. למידע נוסף ורקע על עולם המערכה אתם מוזמנים לקרוא את "איי הסערה, הרשומון".
עליכם למסור את דף הדמות למנחה לפני תחילת המשחק על-מנת שיבדוק שהיא עומדת בכללים.

בהרפתקאות לדרגה 2 ניתן להשתמש בדמויות מוכנות מראש, אתם יכולים לקבל את הדמויות בכנס או להוריד אותן בסוף עמוד זה.

נקודות ניסיון ודרגות הדמות שלכם

הדמות שלכם בצוות הסערה מתפתחת ומתקדמת ככל שאתם צוברים יותר נקודות נסיון ועולים ברמות. על כל סיום מוצלח של הרפתקה אתם מקבלים נקודת נסיון אחת.
פירוט הדרגות והנק"ן הנדרש לכל דרגה מופיע במדריך המהיר לאיי הסערה. הנק"ן אותו אתם צוברים הוא אישי ולא של הדמות ששיחקתם – כך שתוכלו להחליף את הדמות שלכם באמצע המערכה.
לכל הרפתקה יש רמה, ובכדי להשתתף בה עליכם להיות בעלי הנק"ן הנדרש. כדי שנדע כמה נק"ן יש לכם, בתום ההרפתקה המנחה אוסף את הפרטים של השחקנים וכך אנו יודעים כמה נק"ן קיבלתם.
שימו לב שאתם יכולים להשתתף בכל הרפתקה נתונה רק פעם אחת.

הרצת הרפתקאות

אתה אוהב להנחות? מוכן לאתגר? רוצה לקחת חלק באחד הפרוייקטים היותר מגניבים שיש בארץ למנחים? אז אתה מוזמן להצטרף לחבורה המובחרת של המנחים שלנו.
כל מה שצריך לעשות זה ליצור עמנו קשר, את ההרפתקאות אתם מקבלים מצוות הסערה, כך שאתם רק צריכים לבוא לכנס ולהריץ. כמובן שאם תרצו לכתוב ולהריץ הרפתקאות משלכם, נשמח אם תצרו קשר עם אחראי הסיפור שלנו באותו דוא"ל.
כל מנחה מקבל, בנוסף להטבות שהוא מקבל מהכנס על הרצות, סמן סערה על כל הרפתקה שהוא מריץ. סמני הסערה משמשים אתכם לצ'ופרים מאיתנו וכמובן גם לכבוד והוקרה.
שימו לב שכל ההרפתקאות שלנו מתקיימות באיי הסערה. גם אם אינכם מכירים את עולם המערכה היטב, תמצאו את חומר הרקע שאתם צריכים בהרפתקאות המוכנות שלנו.

כתיבת הרפתקאות

אם אתם מעוניינים לעזור בכתיבת הרפתקאות ובעיצוב עלילת העל, אתם מוזמנים לפנות לאחראי הסיפור של צוות הסערה – חגי גומפרט.

מידע למארגני אירועים

אם אתם מארגנים אירוע משחקי-תפקידים בסדר גודל בינוני ומעלה, נשמח אם תצרו עמנו קשר על-מנת שצוות הסערה ישתתף ויריץ משחקים באירוע שלכם, וכך תהפכו את הארוע שלכם לחלק במערכה הכלל-ישראלית למבוכים ודרקונים. למידע נוסף, אנא צרו עמנו קשר.

דמויות מוכנות מראש

אם עוד לא שיחקתם מו"ד 4 או שאתם פשוט רוצים להשתמש בדמות מוכנה מראש, להלן מספר דמויות שכאלה בדרגה 2 הנכתבו על-ידי מתנדבים מפורום הפונדק: